Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ostatní akce

Aktivity naší ZO:

Výroční členská schůze v pátek 19. 2. 2016 od 18h v restauraci Berten

ve Strašicích

 

Výroční členská schůze 13. 2. 2015

V restauraci Berten 

 

Očkování králíků 29. 4. 2014

 

Výroční členská schůze 7. 2. 2014

V restauraci Berten

 

Výroční členská schůze 1. 2. 2013

V restauraci Berten

Výroční členská schůze 4. 3. 2011

 

Bramborová brigáda 2. a 3. října 2010

Bürgerfest in Hohenfels

a navázání kontaktu s místními chovateli

 

První rozhovor s předsedkyní organizace z Hohenfelsu. Úvodnímu rozhovoru byl přítomen i pan starosta Hohenfelsu

akce se konala v neděli 29. 8. 2010

Výlet do Horšovského Týna

 A jde se na výstavu.

výlet se konal v sobotu 24. 7. 2010

Členové naší základní organizace již delší dobu uvažovali o uspořádání zájezdu. V průběhu času padaly od členů různé návrhy cílů tohoto společného výletu. Na poslední členské schůzi se tedy členové naší ZO jednohlasně domluvili na uspořádání zájezdu na výstavu do Horšovského Týna. Na tu je navnadil pěkně udělaný plakátek v časopisu Chovatel.

Výstava se konala 24. a 25. července v rámci Slavností města v Horšovském Týně u příležitosti Anenské pouti.

Protože členská základna strašických chovatelů je velmi malá i pro zaplnění 19 místného mikrobusu, byla volná místa nabídnuta členům sousední chovatelské organizaci v Mirošově. Jelikož ani zde se nenašli zájemci, kteří by této příležitosti využili, byla do třetice místa v autobuse nabídnuta bezplatně občanům ve Strašicích, protože bohatý program Slavností sliboval kulturní vyžití nejenom pro chovatele.

V sobotu 24. 7. o půl osmé se tedy všichni zájemci o tento zájezd sešli u obecního úřadu ve Strašicích, kde na ně čekal devatenácti místný mikrobus strašické firmy FALABUS spol. s r.o. (řidič pan Velek), který je pohodlně dovezl do Horšovského Týna.

 Krajská výstava ovcí a koz

Všichni účastníci zájezdu i nechovatelé si nejprve šli prohlédnout velmi pěkně připravenou chovatelskou výstavu. Na které kromě tradičně vystavované drůbeže, králíků a holubů byla i Krajská výstava ovcí a koz a Třetí výstava klubu chovatelů morčat. Kromě toho zde byl i zajímavý doprovodný program s ukázkami stříhání ovcí, práce ovčáckých psů a také ochutnávky ovčích a kozích produktů. Nechyběla ani bohatá tombola, která stejně jako ve Strašicích měla hlavní cenu dobře živená živá selátka. Návštěvu této výstavy si pochvalovali i všichni nechovatelé. Po prohlídce chovatelské výstavy si každý účastník zájezdu našel v programu slavností to co jej zajímalo a tím směrem se vydal. Kromě Staročeského jarmarku, který zaplnil náměstí stánky s tradičními řemesly a jejich zbožím a především všemožnými pochutinami, byly pro účastníky nachystány i další zajímavé výstavy a akce. Ve velmi zkráceném výčtu se hodí připomenout celodenní střídání kapel na hlavním pódiu (LOUTKY pop., VIKTORKY, DICK O´ BRASS, DESPERADOS, Petr Rezk se skupinou CENTRUM, ALEŠ BRICHTA  &AB BAND a BUTY), neméně zajímavá byla i návštěva zámku, která kromě tradiční prohlídky nabízela i výstavu kostýmů ze seriálu Arabela a také velmi pěknou výstavu bonsají. Zámecký parkán poskytl bonsajím velmi pěkné prostředí k jejich vystavení. Kdo se na město a mumraj jarmarku chtěl podívat z ptačí perspektivy, tak mohl vyšplhat na otevřenou vyhlídkovou věž kostela sv. Petra a Pavla na náměstí. Ti ještě o něco více fyzicky zdatní si mohli udělat výlet za město na rozhlednu na Šibeničním vrchu.

 Ukázka zpracování vlny

 Valašky

 Výstava morčat

  Holubi

 Náměstí s kostelem

 Výstava bonsají na zámku

 Výstava bonsají

 A odjez z Horšovského Týna

I přesto, že v průběhu sobotního dopoledne bylo několik dešťových přeháněk, tak všichni účastníci byli s programem spokojeni a ve čtrnáct hodin se sešli na parkovišti u mikrobusu k návratu zpět do Strašic.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist